פסיכולוג חרדי

מחפשים פסיכולוג חרדי? יש לכם איזושהי התמודדות שכבר זמן מה מעסיקה אתכם? הגעתם להבנה שכדאי להתייעץ עם מומחה? תכירו את הרב מנחם אינגבר בעל תואר ראשון בחינוך ומשפחה ובעל תואר שני בפסיכולוגיה.

פסיכולוג חרדי – הגישה הייחודית של הרב מנחם אינגבר

הרב מנחם אינגבר הוא פסיכולוג חרדי אשר החל את דרכו בשנת 1994 בליווי אנשים מכל המגזרים בקליניקה בירושלים, משמש כמרצה ומכשיר אנשי חינוך וטיפול. הרב אינגבר בעל תואר ראשון בחינוך ומשפחה מטעם אוניברסיטת Long Island ובעל תואר שני בפסיכולוגיה מטעם אוניברסיטת Norwich, ארה”ב.
במהלך שנות עבודתו, הרב אינגבר בנה לעצמו ארגז כלים טיפולי רחב ופיתח בעצמו שיטת טיפול ייחודית, שיטת ה-Pals, שיטה למנהיגות הורית המשלבת ניסיון רב בבית ברוך ילדים לצד טיפול באלפי ילדים ומשפחות.

בנוסף לעבודתו בקליניקה, הרב אינגבר עוסק באופן פעיל בהדרכה וחינוך. הוא מעניק הדרכה והכוונה למחנכים ולעובדי טיפול, תוך התמקדות בנושאים כמו נוירופסיכולוגיה, מצבי משבר וטיפול בטראומה. מומחיותו חורגת מעבר לכותלי המרפאה, שכן הוא משמש כמרצה ומדריך במוסדות אקדמיים כמו האוניברסיטה העברית ואוניברסיטת בר אילן.
תרומותיו של הרב אינגבר אינן מוגבלות רק לעשייה המקצועית שלו. הוא חבר בוועדה בפיקוד העורף, שם הוא ממלא תפקיד חשוב בהכנת תוכניות חירום ומלחמה לאוכלוסייה החרדית בישראל.

 

שירותיו של הרב אינגבר

הרב מנחם אינגבר מציע מגוון רחב של שירותים שמטרתם ריפוי הנפש. עם הניסיון והמומחיות שלו, הוא מעניק תמיכה והכוונה לאנשים בכל הגילאים המתמודדים עם בעיות רגשיות והתנהגותיות.

 • פסיכותרפיה ואבחון רגשי-התנהגותי:
  הקליניקה של הרב אינגבר מתמחה בפסיכותרפיה, המספקת מרחב בטוח ללקוחות לבדוק את מחשבותיהם, רגשותיהם והתנהגויותיהם. באמצעות שילוב של טכניקות טיפוליות מבוססות ראיות ושיטות הטיפול הייחודיות שלו, הוא עוזר ללקוחות לקבל תובנה לגבי האתגרים שלהם ולפתח אסטרטגיות התמודדות יעילות. בנוסף, הרב אינגבר עורך אבחונים רגשיים – התנהגותיים מקיפים כדי להעריך ולהבין בצורה מדויקת את צרכי לקוחותיו, תוך הבטחת תוכניות טיפול מותאמות ויעילות.

 

 • מצבי טראומה ומשבר:
  מצבי טראומה ומשבר מצריכים טיפול מקצועי עדין ורגיש, לרב אינגבר קיים ארגז כלים טיפולי הנועד לטפל בנושאים מורכבים אלו. בהסתמך על ההכשרה והניסיון הרב שלו, הוא עוזר לאנשים לנווט בתהליך הריפוי, ומציע תמיכה והדרכה. בין אם מדובר באירוע טראומטי לאחרונה או טראומה לא פתורה בעבר, הרב אינגבר מספק סביבה נוחה ובטוחה לאנשים לריפוי והחלמה.

 

 • פוסט טראומה ונוירופסיכולוגיה:
  בנוסף לטיפול בטראומה, הרב אינגבר מתמחה גם בטיפול בפוסט טראומה ובנוירופסיכולוגיה. טיפול בפוסט טראומה מתמקד בסיוע לאנשים לבנות מחדש את חייהם לאחר שחוו אירוע טראומטי, תוך התייחסות לבעיות כמו חרדה, דיכאון והפרעת דחק פוסט טראומטית. יתרה מכך, מומחיותו של הרב אינגבר בנוירופסיכולוגיה מאפשרת לו לסייע לאנשים באימוץ שליטה נפשית על כאב פיזי, תוך מתן טכניקות חדשות לניהול והקלה של סבל.

 

 • תמיכה לילדים ובני נוער:
  מתוך הבנה כי אתגרים רגשיים והתנהגותיים יכולים להשפיע גם על ילדים ובני נוער, הקליניקה של הרב אינגבר מציעה שירותים ייעודיים לאוכלוסייה זו. מתוך הבנה עמוקה של שלבי התפתחות והצרכים הייחודיים של ילדים ובני נוער, הוא מספק טיפול ותמיכה כדי לעזור להם להתגבר על קשיים כמו הפרעות קשב וריכוז או טראומה. על ידי יצירת סביבה תומכת, הרב אינגבר מעצים ילדים ובני נוער  לפתח חוסן ומנגנוני התמודדות בריאים.

 

 

פסיכולוג חרדי

 

מה מייחד נוירופסיכולוגיה?

עבודתו של הרב מנחם אינגבר בתחום הנוירופסיכולוגיה מייחדת אותו כפסיכולוג ייחודי וחדשני. נוירופסיכולוגיה הוא תחום חדש יחסית בישראל אשר מתמקד ביכולת לאמץ שליטה נפשית על כאב פיזי. גישתו של הרב אינגבר לנוירופסיכולוגיה מאופיינת בהבנתו המעמיקה בקשר גוף-נפש ובמסירותו למציאת שיטות חלופיות לשיכוך כאב.

מה שמייחד את עבודתו של הרב אינגבר בנוירופסיכולוגיה הוא שילוב הידע שלו בפסיכולוגיה עם עקרונות דתיים, ומציע גישה הוליסטית לריפוי. שילוב זה של טכניקות אמונה ופסיכולוגיה מאפשר לו להעניק חווית טיפול מקיפה ומותאמת ללקוחותיו.

יתרה מכך, נקודת המבט הייחודית של הרב אינגבר לגבי נוירופסיכולוגיה מאפשרת לו לבדוק אפיקים שונים לשיכוך כאבים מעבר לגישות הנפוצות. הוא מבין את כוחה של הנפש והשפעתה על תחושות גופניות, מה שמאפשר לו לפתח טכניקות חדשניות החורגות מטיפול תרופתי או טיפול סטנדרטי.

 

השיטה הייחודית שפיתח הרב אינגבר – שיטת ה-Pals

הרב מנחם אינגבר פיתח גישה פורצת דרך למנהיגות הורית המכונה שיטת Pals. שיטה חדשנית זו משלבת ניסיון רב בבית ברוך ילדים לצד טיפול באלפי ילדים ומשפחות, ומביאה לגישה ייחודית ויעילה להורות.

שיטת Pals מתמקדת בקידום יחסי הורים וילדים חיוביים וטיפוח תקשורת וחיבור בריאים בתוך התא המשפחתי. השיטה מדגישה את החשיבות של הצבת גבולות ברורים, ובו זמנית יצירת סביבה מטפחת ותומכת לילדים לפרוח.

אחד ההיבטים המרכזיים של שיטת ה-Pals הוא הדגש שלה על אמפתיה והבנה. הרב אינגבר מאמין שבעזרת הקשבה אמיתית לצרכים ולדאגות של הילדים, ההורים יכולים להתמודד טוב יותר עם האתגרים הרגשיים וההתנהגותיים שלהם. גישה זו מעודדת הורים לעסוק בתקשורת פתוחה ולא שיפוטית, תוך יצירת מרחב בטוח לילדים להביע את עצמם ולהרגיש מובנים.

יתרה מכך, שיטת Pals משלבת גם טכניקות מבוססות ראיות מתחום הפסיכולוגיה והחינוך. בהסתמך על גישות טיפוליות שונות, הרב אינגבר מעניק להורים ארגז כלים מקיף לניווט יעיל באתגרי הורות נפוצים. זה כולל אסטרטגיות לניהול התנהגות, פתרון בעיות וטיפוח חוסן רגשי.

הצלחתה של שיטת ה-Pals טמונה בגישה שלה להורות. היא מכירה בכך שמנהיגות הורית אפקטיבית היא מעבר לאכיפת כללים ומשמעת בלבד. במקום זאת, היא מעודדת הורים לטפח סביבה תומכת המקדמת התפתחות חיובית.

 

תרומותיו של הרב אינגבר לאקדמיה

מעבר להיותו פסיכולוג חרדי הרב מנחם אינגבר תורם באופן פעיל לאקדמיה. הוא משמש כמרצה ומדריך במוסדות אקדמיים יוקרתיים כמו האוניברסיטה העברית ואוניברסיטת בר אילן. באמצעות הרצאותיו וסדנאותיו, הוא חולק את הידע והניסיון שלו עם פסיכולוגים ומחנכים, ומעשיר את הבנתם בגישות פסיכולוגיות וטיפוליות שונות.

תרומתו של הרב אינגבר לאקדמיה כוללת גם את היותו חבר בוועדה בפיקוד העורף. במסגרת תפקידו הוא משתף פעולה עם מומחים במצבי חירום ומלחמה, תוך התמקדות ספציפית בהכנת תוכניות לאוכלוסייה החרדית בישראל. התובנות החשובות שלו עוזרות להבטיח את הבטיחות של קהילה זו בעת משבר.

באמצעות מעורבותו באקדמיה, הרב אינגבר תורם באופן פעיל לקידום הידע והפרקטיקות הפסיכולוגיות. מסירותו ללמד ולהכשיר אנשי מקצוע עתידיים בפסיכולוגיה וחינוך ממחישה את מחויבותו להפצת מודעות והבנה של בעיות בריאות הנפש. על ידי גישור הפער בין התיאוריה לפרקטיקה, מבטיח הרב אינגבר כי הדור הבא של הפסיכולוגים והמטפלים מצויד במיומנויות הנדרשות על מנת להעניק טיפול יעיל לנזקקים לכך.

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם