נוירופסיכולוגיה

גישת הנוירופסיכולוגיה: פתרון ממוקד וטבעי לשחרור כאבים מהשורש, באמצעות שחרור חסימות רגשיות. מבוסס על שיטה ששינתה את חייהם של אלפי אנשים בארץ ובעולם.

נוירופסיכולוגיה – טיפול בכאב כרוני

כאב כרוני יכול להיות מצב מתיש המשפיע על איכות החיים, השינה, האינטראקציות החברתיות וביצועי העבודה של אנשים. למרות אפשרויות הטיפול הרבות הזמינות, החל מתרופות ועד ניתוחים וטיפולים אלטרנטיביים, מציאת הקלה יעילה לכאב יכולה להיות משימה לא פשוטה. בין אם מדובר בכאבי גב, מיגרנות, פיברומיאלגיה או מצבים כמו מחלת קרוהן, הבנת שורש הכאב וכיצד למגר אותו היא הכרחית.

תפקידה של נוירופסיכולוגיה

נוירופסיכולוגיה מציעה תובנות חשובות לגבי מנגנון הכאב ומדוע הוא משפיע באופן שונה על אנשים. לדוגמה, מחקרים הראו שחלק מהאנשים יכולים לחיות עם פריצת דיסק במשך שנים מבלי לחוות כל כאב, בעוד שאחרים מוצאים את עצמם באי נוחות רבה. כדי להבין את הפער הזה, חיוני להבין את הרעיון שכאב מקורו במוח ולא בחלק הגוף הפגוע. במציאות, כאב הוא פקודה המועברת מהמוח דרך מערכת העצבים, ומכוונת את תגובת הגוף. מטרתו לפעול כמערכת התרעה, המסייעת להגן עלינו מפני פעולות שעלולות לגרום נזק.

 

כיצד נוצרים כאבים כרוניים?

כפי שהמוח שולח אותות מצוקה כאשר מתעוררת בעיה פיזית, כך הוא פועל כאשר מתעוררות בעיות רגשיות. זו הסיבה למשל שמתח והתרגשות יכולים להוביל לכאבי בטן. אותות המצוקה נשלחים לאזורים בעלי רגישות גבוהה כמו עמוד השדרה, הראש ומערכת העיכול. כל עוד לא נטפל במקור הרגשי לכאב, המוח ימשיך לשלוח לאזורים אלו אותות מצוקה.

 

איך פועל מעגל הכאב?

*שרטוט מעגל הכאב*

לצד הרגשות להם אנחנו מודעים, מאחורי הקלעים פועלים רגשות וקונפליקטים בלתי מודעים, שיכולים להיות שליליים ומזיקים. עם הזמן הקונפליקטים המודחקים הולכים ומתעצמים, עד לנקודה בה הם מאיימים להתפרץ. כאשר המוח חש איום מעוצמת הרגשות, הוא מייצר הסחת דעת שנועדה להפחית את עוצמת האיום, בדמות כאב הנשלח למקום רגיש בגוף. כתוצאה מכך, אנחנו ממוקדים בכאב והרגשות ממשיכים להיות מודחקים. במציאות שכזו הכאב הופך לכרוני ואינו מרפה, כל עוד לא נתייחס לשורש הרגשי שגורם לו.

 

הגש”ר לחיים נטולי כאב

לנוכח הבנת השפעות הרגש על הגוף, פיתחתי את גישת הנוירופסיכולוגיה לריפוי הכאב והסבל הנלווה. השיטה מעלה את הקונפליקטים לפני השטח ומעניקה כלים להתמודדות עם הרגשות השליליים שגורמים להיווצרות הכאב. בסיומו של התהליך מובילה השיטה לשינוי פעולת המערכת הנוירולוגית, שמזרימה את הכאב לאזורים השונים בגוף. הדרך לחיים נטולי כאב עוברת דרך שימוש נכון בערוצי הגש”ר  :

גוף – תרגילי התעמלות מותאמים אישית.

שכל – הסקת מסקנות תוך הבנה והעמקה.

רגש – חיבור לעולם התת מודע ומתן מענה לקשיים הרגשיים.

 

גם לאחר שנים רבות, מפליא אותי ומעורר השראה כל פעם מחדש לראות את מנגנוני הריפוי הנובעים מתוכינו. דרכם נגאלו  כל כך הרבה אנשים, בארץ ובעולם, מחיי סבל וכאבים נוראיים שהיו בני לוויתם במשך שנים ארוכות. אני רואה זכות ושליחות להוביל את הסובלים בתהליך המוביל אותם לריפוי ושחרור.

אני מאמין בכוח השוכן בכל אדם וביכולת להוציא את הטוב שלו לאור, למען חיים רגועים ומאוזנים.

המלצות
מאמר אחרון בבלוג